Kaip veikia Bulgarian Tribulus Terrestris ekstraktas?

Ekstrakte esanti pagrindinė veiklioji medžiaga protodioscinas stimuliuoja pasmegeninės liaukos (hipofizės) priekinę dalį, kuri gamina liuteinizuojantį hormoną (LH) ir folikulus stimuliuojantį hormoną (FSH). Šie hormonai stimuliuoja lytines liaukas gaminti testosteroną (vyrams) arba estrogeną/progesteroną (moterims). Be to, ši medžiaga neleidžia organizmo apsauginiams mechanizmams blokuoti lytinių liaukų aktyvumo, kai padidėja lytinių hormonų kiekis kraujyje. Tai yra esminis dalykas, dėl kurio šis ekstraktas taip gerai veikia.

Paprastai, kai lytinių hormonų kiekis kraujyje viršija normos ribas, siunčiamas signalas į pagumburį (hypothalamus), kuris sumažina gonadotropiną atpalaiduojančio hormono (GnRH) išsiskyrimą ir tokiu būdu slopinama LH ir FSH gamyba pasmegeninės liaukos priekinėje dalyje.

Savo ruožtu, protodioscinas stimuliuoja hipofizės priekinę dalį gaminti LH arba FSH, nežiūrint į tai, kad pagumburis siunčia priešingą signalą. Taip lytinių hormonų koncentracija kurį laiką būna padidėjusi ir neslopinama lytinių liaukų veikla.

Kaip ilgai reikėtų vartoti?

Visgi ilgainiui (6-8 savaičių bėgyje) ekstrakto poveikis sumažėja. Dėl to reikia daryti 2 savaičių pertrauką. Preparatą reikia gerti kasdien valgio metu 6-8 savaites pagal pateiktą schemą:

Kūno masėViso tablečių per dieną Tab.  skaičius ryteTab.skaičius per pietusTab. skaičius vakare
Iki 65 kg3111
65-80 kg4112
80-95 kg5212
virš 95 kg6222

Kadangi ekstraktas veikia apytiksliai 8 valandas, būtina jį vartoti tris kartus per dieną. Tuomet pasmegeninės liaukos priekinė dalis nuolatos atpalaiduos LH arba FSH, kurie stimuliuos lytinių hormonų gamybą. Vyrams testosterono koncentracija gali padidėti nuo 30 iki 50 procentų.

Ar reikia vartoti ekstraktą, jeigu vartojami steroidai arba kiti prohormoniniai preparatai?

Jeigu vartojamas išorinis testosterono šaltinis, Tribulus Terrestris ekstratką vartoti tiesiog būtina. Vartojant steroidus arba prohormoninius preparatus po kurio laiko vidinio testosterono gamyba sumažėja ir kai kuriais atvejais visai nutrūksta (dėl pagumburio slopinamojo poveikio). Ekstraktas apsaugo nuo to. Netgi jeigu steroidai ar prohormoniniai preparatai nevartojami, vartoti ekstraktą patartina – bus pasiekti geresni rezultatai.

Ar gali padidėti estrogenų kiekis, vartojant ekstraktą?

Visiškai ne. Netgi atvirkščiai. Ši medžiaga tuo ir ypatinga, nes ji normalizuoja estrogenų koncentraciją organizme. Jeigu estrogenų koncentracija yra smarkiai padidėjusi, ekstraktas ją sumažins iki normalaus lygio. O jeigu estrogenų yra per mažai, ši medžiaga pakelia jų lygį. Daugelis sportininkų bijo padidėjusio estrogenų kiekio, tačiau jeigu estrogenų yra per mažai, jie greičiau katabolizuojami.

Kiek laiko reikia vartoti ekstraktą, kad būtų pastebimi rezultatai?

Kadangi Tribulus Terrestris ekstraktas buvo skirtas impotencijai ir sterilumui gydyti, vyrai keletą dienų paprastai pajunta dažnesnes ir stipresnes erekcijas. Tačiau norint pasiekti raumenis didinantį ir organizmą stiprinantį poveikį, patartina vartoti bent 4 savaites (geriau, žinoma, vartoti 8 savaites, tada rezultatai bus tikrai pastebimi). Sportininkas galės pakelti didesnius krūvius ir bus žymiai ištvermingesnis sporto salėje. Tačiau norint pastebėti padidėjusius raumenis, reikia vartoti 8 savaites. Netgi steroidai neturės poveikio, jeigu bus vartojami 1 arba 2 savaites. Juos reikia vartoti ilgai, kad organizmas pradėtų naudoti juos pagal paskirtį.

Kodėl tabletės? Kodėl ne buteliuke?

Tribulus Terrestris ekstraktas nėra atsparus orui ir drėgmei bei gali prarasti savo efektyvumą, jeigu bus saugomas nehermetiškoje pakuotėje. Todėl 3BESTAN negaminamas kapsulėmis ir nepakuojamas į buteliukus (kaip daugelis kitų Tribulus terrestris ekstraktų). Jeigu buteliukas ir hermetiškas, kapsulės – ne. Taigi kiekvieną kartą atidarius buteliuką, kapsules veikia oras ir drėgmė.

Ar vartojimo metu gali pasireikšti prostatitas?

Vartojant steroidus mažėja liuteinizuojančio hormono kiekis, mažėja spermos ir didėja rizika prostatos uždegimui. Kadangi Tribulus Terrestris ekstraktas nėra išorinis testosterono šaltinis, bet skatina organizmą gaminti daugiau testosterono, jis nesukels prostatos uždegimo. Yra iškelta hipotezė, kad Tribulus terrestris vartojimas gali sukelti inkstų problemų, nes atliekant tyrimus su avimis ir ėriukais pastebėtas akmenų formavimasis inkstuose.

Ar galima vartoti šį ekstraktą svoriui mažinti?

Tribulus Terrestris ekstraktas yra nestiprus diuretikas. Jį galima vartoti 3 dienas prieš varžybas siekiant atsikratyti skysčio pertekliaus. Tokiu atveju reikėtų vartoti po 12 tablečių per dieną (3 tabletės keturis kartus per parą). Tada padažnės šlapinimasis ir organizmas ,,išdžius”.

Jeigu yra sunkus testosterono gamybos sutrikimas ir pakenktas liuteinizuojančio hormono atsipalaidavimas iš pasmegeninės liaukos priekinės dalies, ar padės Tribulus Terrestis ekstraktas?

Jeigu kas nors vartojo steroidus ilgą laiką (keletą metų) ir pakenkė savo endokrininei sistemai, Tribulus Terrestris ekstrakto vartojimas gali atstatyti testosterono gamybą ir liuteinizuojančio hormono kiekius kai kuriems 22-30 m. amžiaus vyrams. Tačiau tada šią medžiagą reikia vartoti nuolatos ir nedarant 2 savaičių pertraukos. Toks pat vartojimo režimas taikomas ir vidutinio amžiaus vyrams (40 m. ir vyresniems). Jie gali vartoti šį ekstraktą visą likusį gyvenimą ir džiaugtis padidėjusiu energingumu, jėga ir organizmo atsparumu.

Ar reikia tęsti Tribulus Terrestris ekstrakto vartojimą nutraukus steroidus?

Sunkiaatlečiai, vartojantys steroidus (tačiau praeinantys dopingo testą), vartodavo šią medžiagą ne tik siekdami palaikyti padidėjusią jėgą, bet ir norėdami palaikyti normalų testosterono ir epitestosterono santykį. Dopingo kontrolės metu šis santykis neviršydavo leistinos normos (nors testosteronas ir būdavo pakilęs), ir jie sėkmingai šį testą praeidavo.

Kultūristai Tribulus Terrestris esktraktą vartoja po 3 tabletės kartu su steroidais, o nutraukus steroidų vartojimą – po 6 tabletes per dieną. Tai padeda išlaikyti raumenų pilnumą ir apsaugo nuo staigaus testosterono kiekio sumažėjimo organizme. Vartojant šią šį ekstraktą nereikia palaipsniui mažinti steroidų norint juos nutraukti, kaip tai daro dauguma kultūristų. Tiesiog reikia padidinti medžiagos dozę nuo 3 iki 6 tablečių per dieną.